MENÜ
Konya -1°
Sun Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Hızır Derneği ve Net Uzem arasında işbirliği protokolü
Yerel
15 Ağustos 2022 Pazartesi 10:51

Hızır Derneği ve Net Uzem arasında işbirliği protokolü

Hızır uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği çalışmalarına yeni bir sayfa daha ekledi.

Yurtiçi ve yurtdışı eğitim faaliyetlerini sürdüren Hızır Derneği, 2022-2023 yılından itibaren ülkemizde lgs, tyt,aytvb sınavlara hazırlık yapmak isteyen ancak örgün öğretim kurslarına katılamayan tüm öğrencilerin bulundukları mekanlara hazırlık kurs çalışmalarını sağlamak adına yeni bir oluşuma imza attı.

 

Eğitim öğretim işbirliği protokolü çerçevesinde Net UZEM eğitim danışmanlık firmasıyla yapılan anlaşmada, Hızır Derneği’ne başvuruda bulunan örgün öğretim kurslarına maddi imkansızlıklar sebebiyle gidemeyen tüm öğrencilere kucak açacaklarını dile getiren Hızır Derneği başkanı Dr. Mehmet Birekul, ‘’ bu protokol ile başta liselere giriş ve üniversite sınavlarına hazırlık yapan imkanı zayıf bir çok öğrenciye dernek kanalıyla ücretsiz uzaktan eğitim imkanlarından faydalandıracaklarını,amaçlarının, isteyen herkesin, istediği an, istediği yerde nitelikli bir eğitim alarak gireceği sınavlarda yüksek başarı elde etmesini, hayalini kurduğu sonuçlara ulaşabilmesini sağlamak ve bu şekilde eğitimde fırsat eşitliğinin güçlenmesine katkıda bulunmaktır’’ dedi

 

‘’Tüm dünyada değişen eğitim şartlarına uygun olarak dizayn edilen eğitim sistemi artık dijital ortama taşınmıştır. Özellikle pandemi sürecinin olumsuzlukları eğitim sektörünü de olumsuz yönde etkilemiş, insanların kalabalıklardan uzak kalmasına neden olmuştur. Tüm bu sebeplerden dolayı insanların eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan uzaktan eğitim platformlarının başında gelen Net UZEM alışılagelen eğitim sisteminden farklı olarak yeni bir alan oluşturmayı amaç edinmiştir. Net UZEM ile sınava hazırlanan ortaokul ve lise düzeyindeki tüm öğrenciler, bilgisayarlar ve mobil cihazlar aracılığı ile yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın çalışma özgürlüğüne sahip olacağını’’ söyleyen Dr.MehmetBirekul, bu konuda sağladıkları imkan ve katkılarından dolayı tüm Net UZEM yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Sun Haber